Description

O męstwie Bohaterów Bitwy nad Bzurą świadczą liczne cmentarze wojenne, pożółkłe dokumenty archiwalne i opowieści nielicznych już żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

  Kutrzeba

My odwiedziliśmy ponad 70 cmentarzy rozrzuconych na wielu rubieżach pola bitwy i do odwiedzenia części z nich pragniemy Was zaprosić. Wybraliśmy je tak aby zobrazować ogromny obszar pola bitwy.

Na cmentarzu w Zakroczymiu pochowano 590 żołnierzy obrońców Twierdzy Modlin odcinka Zakroczym, którzy zginęli w okresie od 8 do 29 września 1939 r. Są wśród nich także żołnierze którzy przedostali się do twierdzy po nieudanej próbie przedarcia się do oblężonej Warszawy. Spoczywają tu między innymi żołnierze 2 i 32 Pułku Piechoty Legionów, 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów i Szkoły Podchorążych Piechoty z Ostrowi Mazowieckiej.

W kwaterze tej pochowano także 104 osoby cywilne rozstrzelane przez hitlerowców jeszcze w czasie trwania rozejmu 28.09.1939 r. przez  SS-manów z Dywizji Pancernej Kepf - tzw. Zbrodnia Zakroczymska.

 

Skrzynka została ukryta poza terenem cmentarza. Nie trzeba kopać. Praktycznie na wierzchu. Obok robini

Uwaga do zaliczenia skrzynki potrzebne hasło, które znajdziesz na odwrocie tablicy BOHATEROM WRZEŚNIA - etap I. Hasło to drugi człon napisu - pisownia oryginalna.

W skrzynce poza pamiątkowymi certyfikatami i gadżetami na wymianę umieszczono garść pamiątkowych coinów. Takie same coiny znajdują się w pozostałych skrzynkach tego cyklu. Dlatego prosimy znalazców aby zabierali tylko jeden coin niezależnie od ilości znalezionych skrzynek co pozwoli większej ilości koleżanek i kolegów pozyskanie tej pamiątki.

W niektórych skrzynkach na okładce logbooka znajdują się litery i przyporządkowane im cyfry, które potrzebne będą do znalezienia skrzynek bonusowych i skrzynki finałowej dla tego cyklu.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.

 

Flag Counter

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
03.03.2018 (03.03.2018)
Cache nameNieśmiertelni #25 - Zakroczym
HintPod kamieniem. Hasła szukaj na podstawie tablicy.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device