Description

 Skrzynka ukryta przez grupę

w składzie: Roszponka, Burak, Renegat, Kosmos oraz
resztę niekeszującej ekipy podczas spływu kajakowego NPN. 


OPIS MIEJSCA

Narew jest rzeką nizinną, tworzy rozległe powierzchnie bagien, błot i torfowisk. Jej nazwa pochodzi od słowa "nur", które w języku praindoeuropejskim oznaczało wodę lub rzekę. Jest jedynym w Europie i jednym z trzech na świecie przykładem rzeki anastomozującej, czasami zwanej rzeką warkoczową - płynie siecią rozgałęziających się i łączących koryt, co daje niesamowite wrażenia przy spływaniu jej np. kajakiem. Na odcinku od Suraża do Rzędzian chroniona jest w Narwiańskim Parku Narodowym.

Narwiański Park Narodowy, utworzony 1 lipca 1996 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Znajduje się w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, na zachód od Białegostoku, pomiędzy miejscowościami Suraż i Rzędziany. Ma obszar 6 810,23 ha, przy czym początkowo, na skutek nieprecyzyjnych pomiarów, uważano, że jest to 7 350 ha i taka wartość jest podana m.in. w akcie powołującym park.

Istotną cechą szlaku turystycznego biegnącego przez Narwiański Park Narodowy jest niemal zupełny brak infrastruktury turystycznej, zwłaszcza dostępnej dla kajaków. Na wielu odcinkach dotarcie do brzegu uniemożliwiają szerokie bagna, rozlewiska i torfowiska, gęsto porośnięte roślinnością wodną. Obszaru tego nie da się przebyć ani z buta, ani kajakiem, dlatego ewentualną wyprawę kajakową trzeba w miarę dokładnie planować, biorąc pod uwagę zarówno możliwość biwakowania, jak i zaopatrzenia.

Miejsce, w którym ukryta jest skrzynia, stanowi idealny punkt postojowo-popasowy w czasie spływania. To dość spora polana z wygodnym dostępem do wody i niskim, płaskim brzegiem oraz paleniskiem, blisko lasu dostarczającego materiał palny. Miejsce łatwo rozpoznać po drewnianej wieży widokowej, jakich w okolicy sporo. Warto zbudzić się nieco wcześniej niż słonko i korzystając z wieży, popodglądać ptaszynki, których tu co nie miara!

Kesza można też pewnie zdobyć z lądu, choć tej drogi nie próbowaliśmy.

Do NPN obowiązują bilety wstępu - cennik.


KESZ

Mała skrzynia schowana na wieży widokowej. Wieża duża nie jest, a skrzynię widać, jak się przyjrzeć, dlatego bez spojlera :)


Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameNarwiański Labirynt
Hintwysoko
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device