Description

       Sztauwajery czyli po polsku Dolina Trzech Stawów to park i kompleks rekreacyjno-sportowy, znajdujący się w Katowicach, niemal w centrum miasta, w dzielnicy Osiedle Ignacego Paderewskiego - Muchowiec.
Jest to teren położony w sąsiedztwie obszarów zurbanizowanych, dość intensywnie wykorzystywany rekreacyjnie, otoczony całkiem sporymi połaciami lasów. Istnieje tu duże zróżnicowanie siedliskowe: kilka gatunków roślin i płazów chronionych no i ważki;)Jest to też miejsce żerowania na trasie przelotu wielu gatunków ptaków. Z Doliną sąsiaduje lotnisko Katowice- Muchowiec użytkowane przez amatorów awionetek i szybowców z Aeroklubu Śląskiego.

      Nazwa Doliny wzięła się od trzech wyróżniających się wielkością zbiorników wodnych, dla zainteresowanych rozwinięcie w linku 
Na terenie parku znajduje się mała plaża, kąpielisko, przystań wodna z boiskami do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, siłownia w parku, place zabaw, restauracje, stoliki z szachownicami, stanowiska do gry w tenisa stołowego, stadnina koni, parkingi; przebiega tędy też szeroka, idealnie wyasfaltowana ulica, na której możemy pośmigać na rowerze, rolkach czy innym longboardzie oraz niezliczone ścieżki spacerowe.

Skrzynka: prosty magnetyk na koordach.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
13.03.2018 (13.03.2018)
Cache nameMostek
Hintśrednio wysoko ;)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device