Description

W oficjalnym opisie jednostki samolot figuruje jako MiG 19, jednak znalazłam w sieci informacje jakoby miał być to MiG 15. Średnio wychodzi, że jest to MiG 17 (+/-2). Dla mnie bez znaczenia i tak nie potrafię ich rozróżnić, ale chętnie wysłucham zdania znawców. Samolot wydaje skrzypiące dźwięki podczas silniejszego wiatru, ale skoro do tej pory się nie rozpadł, to chyba jeszcze trochę postoi. W pobliżu znajdowało się kiedyś wojskowe kasyno. Ale je niedawno wyburzono, pamiątkowe foto poniżej.

A teraz mała anegdota Wariaga o kasynie:

"Ten budynek, który pstryknęliście koło Miga to internat dla młodych oficerów połączony z kasynem. Starsi oficyjerowie balowali w innym kasynie, na Batorego, dziś juz nieistniejącym. W tym pierwszym "panowie" oficery urządzali sobie balangi, często w towarzystwie panieniek wiadomej konduity. Dla nas - żenada, co się tam wyprawiało. Nazywaliśmy ten budynek "esbezet" (od strefa bezpośredniego zagrożenia). Zazwyczaj na lewizny urywalismy się przez płot od strony rzeczki Łupii. Trzeba było przejść ścieżką na skarpie i przemsknąć się koło "esbezet". A młodzi oficerowie byli gorliwi i do ich rozrywek (innych niz w/wymienione) należało czyhanie na tych, dla których koszary nie były jedyną alternatywą. Przyłapany na lewiźnie delikwent zazwyczaj lądował w anclu (vide Wasza cela nr 4 z przyległościami)."

"MIG czyli podstawowy element kamuflażu utajnionej jednostki kontrwywiadu nr JW 4159 KW WSW (kontrwywiad wojskowy). Chodzili dla zmyły w lotniczych mundurach i ten MIG to też zmyła."

Teren ogólnodostępny, można zabrać starsze dzieciaki, jeśli są odporne na widok śmieci, butelek i kup. Samolot zacny, ale jego otoczenie już niestety nie bardzo.

 

Odległość skrzynki od MiGa to (B-A-1)(C+1)(A) metrów. Idź na zachód, nie schodź ze skarpy, nie przechodź przez płot.

Gdzie ABC = numer MiGa na kordach startowych.

 

Uwagi o dostępności terenu:

Skrzynka znajduje się w ogólnodostępnej części jednostki.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
20.11.2017 (20.11.2017)
Cache nameMiG 17 +/- 2
HintKryjówka ma złamanego pomocnika, ale szukaj od strony skarpy.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device