Description

Mayerling to pałacyk myśliwski w Austrii, w którym 30 stycznia 1889 roku, następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Rudolf, jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo w towarzystwie swej kochanki Marii Vetsery.

Po tragicznej śmierci Rudolfa, na rozkaz cesarza Franciszka Józefa pałacyk został przebudowany na kościół tak, że ołtarz wybudowano dokładnie w miejscu, gdzie stało łoże, na którym leżeli zmarli Maria i Rudolf. Pałacyk przekształcono w klasztor i przekazano karmelitankom, które do dzisiaj nim się opiekują.

Sprawa tej śmierci jest bardzo kontrowersyjna.
Tak jak wyżej zostało wspomniane : samobójstwo czy zabójstwo??
Rudolf był starszym synem Franciszka Józefa I. Więć także prawowitym następcą tronu.Jego młodszy brat - Ludwik Wiktor został z dworu usunięty za wybryki homoseksualne. Widomo jest, że para była kochankami. Żoną Rudolfa była bowiem Stefania - córka Leopolda II. Rudolf i Maria Vestera zostali znalezieni w Mayerlingu martwi. Powstała kontrowersja czy zostali zamorodwani czy też popełnili samobójstwo. Rudolf przyrównywał siebie do następcy tronu w Anglii- chodził o długowieczność zarówno Franciszka Józefa I jak i królowej Wiktorii. Nie mógło doczekać się władzy.
To przemawiałoby za samobójstwem, jednak nie brakuje argumentów za zabójstwem- choćby to, że mogli pojawić się ludzi, którym nie podobało się zachowanie następcy tronu- mówię tu o jego kontaktach z Kossuthem czy sympatyzowaniu z II Rzeszą Niemiecką.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameMayerling
Hintwysoko za nie widać, trzeba wymacac
CountryAustria
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device