Description

Miejsce znajduje się przy czerwonym szlaku turystycznym z Bystrej Krakowskiej na Klimczok. Przez lata wędrujący tym szlakiem nie mogli mieć pojęcia, że w lesie, tuż za niepozorną skarpą wzdłuż drogi, na wysokości prawie 990 m n.p.m. kryje się ... basen kąpielowy.

Wybudował go przed wojną dla gości schroniska na Klimczoku (wtedy "Klementynówka") jego niemiecki dzierżawca. Z czasem obok basenu postawił własne schronisko, które w czasie wojny, prowadzone przez jego córkę, dobrze traktowało również i polskich turystów. Cały obiekt szczęśliwie dotrwał do końca wojny. No prawie ... Już po wyzwoleniu Bielska "zajęli" się nim radzieccy artylerzyści, a efekt celnego oka widać dzisiaj.

Przez lata cała okolica była porośnięta lasem, ale dzięki "mrówczej" pracy miejscowych drwali, którzy ogołocili z drzew cały stok, mamy w tej chwili piękne widoki na Bielsko-Białą, Beskid Mały, jezioro Żywieckie - dla tego widoku warto tam wejść.

Skrytka znajduje się pod prawym narożnikiem drewnianego budynku widocznego na archiwalnej fotografii, we wnęce w murze, naprzeciwko wejścia do piwnicy (do piwnicy proszę NIE WCHODZIĆ)

Miejsce ukrycia skrzynki znajduje się w odległości ok. 1800 m od schroniska na Klimczoku (ok 30 min.). Zachęcamy do zaplanowania trasy całodniowej wycieczki z pętli autobusowej przy ośrodku Magnus w Bystrej (niestety parking aktualnie zamknięty tak jak i cały ośrodek) przez Kołowrót, Klimczok (+skok w bok na Trzy Kopce), Magurę z powrotem do Bystrej i odwiedzenie 9 skrzynek w tym 4-ch mocno widokowych.

Wykorzystana archiwalna fotografia pochodzi z książki "Schroniska górskie dawniej i dziś"

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameMagura Kąpielisko
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device