Description

"Jest w Łańcuchowie (woj. Lubelskie, nad rzeką Wieprz) obiekt wzniesiony na początku XX w. w niezwykłym jak na lubelszczyznę stylu. To dawny murowany pałac "zakopiański" Steckich projektu Stanisława Witkiewicza. Położony w bardzo malowniczej okolicy, nad samym Wieprzem, którego wyniosłe brzegi stwarzają rozległy widok na zalesioną pradolinę rzeki. Jedyny murowany pałac w stylu zakopiańskim jaki do dziś zachował się w naszym kraju. Wpisany razem z rozległym (4.82 ha) parkiem do rejestru zabytków klasy A. Na ciekawy drzewostan parku składają się m.in. pomnikowe lipy z czasów Sobieskiego, dęby, świerki, modrzewie, graby, buki i jesiony. Pałac zbudowany w latach 1902-1904 na fundamentach starego dworu w Łańcuchowie - siedziby rodu Kuropatwów. Po II wojnie Światowej wykorzystywany jako budynek użyteczności publicznej - początkowo jako "Dom Plastyka" SARP a następnie, do czasu odzyskania przez spadkobierców, jako obiekt służy zdrowia ZOZ w Jaszczowie i Łęcznej. Obecnie, wyremontowany, służy jako rezydencja prywatnej rodzinie."

Źródło: stecki.prv.pl

Skrzynka płytko zakopana przy ogrodzeniu ale nie przy tej głównej bramie. Przykryta małym kawałkiem cegły. Obiekt prywatny więc nie wiem w jakich terminach jest dostępny i czy w ogóle jest dostępny. Jednak z miejsca gdzie schowany jest kesz także dość dobrze widać dworek.

Bardzo proszę o dyskretne poszukiwania i staranne ukrycie kesza po wisaniu się do logbooka. Współrzędne mogą być trochę niedokładne. Proszę o ewentualną korektę.

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
23.11.2017 (23.11.2017)
Cache nameMJ-8- "Dwór w Łańcuchowie"
HintDo dwunastu odlicz !!!
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device