Description

Jadąc przez niewielką wieś Dratów można zobaczyć górującą nad nią kopułę cerkwi. Poniżej krótki opis obiektu zaczerpnięty z www.wikipedia.org. Więcej znajduje się na tablicy przy cerkwi. Cerkiew znaleźć jest bardzo łatwo. Przy głównej ulicy znajduje się tablica informująca o zabytku. Cerkiew jak i miejsce ukrycia kesza jest ogólnie dostępna. Cerkiew jest ogrodzona ale bramki są z reguły otwarte i spokojnie można ją zwiedzać, ale niestety tylko z zewnątrz. Na drzwiach jednak powinna być kartka z rozkłądem nabożeństw i wtedy, jeśli będziecie chcieli zobaczyć ikonostas można się tam pojawić. :) Aleja drzew w pobliżu cerkwi nie jest terenem prywatnym.

"Świątynia wybudowana w latach 1888-1889 według planów Wiktora Syczugowa dla ok. 1 tysiąca wiernych parafii w Dratowie. W 1913 parafia liczyła ok. 1400 wiernych z Kaniwoli, Ludwina, Łęcznej, Dratowa i innych mniejszych wsi. W 1915 parafia została przeniesiona do Rosji (bieżeństwo). W 1915-1916 nieopodal Dratowa przebiegał front. W cerkwi przez pewien czas znajdował się szpital polowy. Przy cerkwi od strony wschodniej znajduje się cmentarz wojenny z tamtych czasów. Wierni, którzy nie wyjechali do Rosji pozostawali pod opieką mnichów z Jabłecznej. Cerkiew została zamknięta w 1947 r. W 1959 r. parafia została ponownie otwarta. Od tego czasu opiekę nad nią sprawują księża z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. W 2007 przeprowadzono gruntowny remont cerkwi i domu diakona."

Skrzyneczka znajduje się w okolicach cerkwi. Współrzędne z mapy opencaching.pl, próg błędu 5m, ale wskazówki i spoiler powinny wszystko wyjaśnić. Skrzynka nie jest zakopana w ziemi.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameMJ-2- "Prezenty Św. Mikołaja"
HintSzukaj w środku
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device