Description

Śladami "Księgi strachów" to seria skrzynek, która wskazuje realne, bądź domniemane miejsca wydarzeń jednej z najpopularniejszych książek Zbigniewa Nienackiego. Większość miejsc autor opisał bardzo dokładnie, lecz kilka z nich to literacka fikcja. Może jednak celowo Nienacki pomieszał wszystko zostawiając pole do dalszych poszukiwań?

 

" Nie słyszał pan nigdy o Księgach strachów? - zdziwili się chłopcy. To przecież bardzo dobrze znana zabawa harcerska. Polega ona na tym, że na mapie okolicy, gdzie przebywa drużyna harcerska, zaznaczą się wszystkie miejsca, w których rzekomo straszy. MS to właśnie: Miejsce, w którym straszy. Potem robi się Księgę strachów i zapisuje w niej wszystkie legendy o różnych miejscowych strachach. A następnie poszczególne zastępy odwiedzają nocą owe eMeSy i po stwierdzeniu, że żadnych strachów się nie spotkało, harcerze zostawiają tabliczkę z napisem: „Sprawdzono. Strachów nie ma".

 

Podróżując z Chojny do Dolska ekipa takich detektywów nie mogła przeoczyć widzianej z drogi starej kaplicy i ruin w jej pobliżu. Przecież te ruiny mogły być mauzoleum rodowym von Haubitzów?  Zapraszamy więc do kolejnego miejsca i kolejnej zagadki. Miejsce jest w książce pominięte, lecz jak najbardziej do niej się nadaje. Dlaczego? Po pierwsze ośmioboczna kaplica (mauzoleum) mogła zainspirować autora przygód samochodzika, a po drugie ... idealnie nadaje się do umieszczenia w "Księdze strachów", czyli zbiorze miejsc w których może się dziać coś niewytłumaczalnego. Nam się przytrafiły dziwne rzeczy: a to gps totalnie zwariował, telefon się wyłączył mimo pełnej baterii, a na koniec radio w samochodzie zaczęło samodzielnie przełączać stacje. Tego już było za wiele. Szybko podrzuciliśmy kesza i w nogi. 

No właśnie - stara kaplica to MS? Sprawdźcie sami i dajcie znać w logu. Odwagi :)

 

Kesz:

Z racji tego, że dzieją się tam dziwne rzeczy kesz jest szybki. Trzeba tylko odszukać pewien element na spoilerowym drzewie. Odrobina sprytu wystarczy, żeby mniejszy pojemnik znalazł się w Waszych rączkach. Dla pierwszych znalazców trzy mikrocerty.  

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameMętno Małe (Śladami Pana Samochodzika "Księga strachów" )
Hintsam wróci
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device