Description

Śladami "Księgi strachów" to seria skrzynek, która wskazuje realne, bądź domniemane miejsca wydarzeń jednej z najpopularniejszych książek Zbigniewa Nienackiego. Większość miejsc autor opisał bardzo dokładnie, lecz kilka z nich to literacka fikcja. Może jednak celowo Nienacki pomieszał wszystko zostawiając pole do dalszych poszukiwań?

"Po południu, około godziny czwartej, kamienista droga zawiodła nas do Lubiechowa Górnego. W otoczeniu starych drzew stał tam kościół romański z XIII wieku. Na jego portalu, po lewej stronie znak szachownicy widniał wyraźnie, jak nigdzie dotąd"

Lubiechów Górny ekipa Pana Samochodzika odwiedziła wracając z wyprawy do Cedyni i Siekierek. Na uczestnikach wycieczki kolejna szachownica nie zrobiła wrażenia, wręcz zrezygnowani wrócili do samochodów: "wszyscy jesteśmy już zniechęceni rozwiązywaniem zagadki, która zdawała się nie mieć żadnego rozwiązania". Nie mniej jednak warto zajrzeć do tej spokojnej miejscowości. Kościół wita podróżnych już z daleka połyskującym w blasku słońca srebrnym hełmem wieży. Od razu w oczy rzucają się małe wieżyczki dobudowane po obu stronach kościoła. Trzeba przyznać, że to rzadki widok. Szachownicę widać od razu, jest tuż przy wejściu do świątyni po lewej stronie. Należy przyznać, że świątynia jest bardzo efektowna, a strzelista wieża imponuje balkonami i zdobieniami okiem. 

Kesz: magnetyczny klasyk w spoilerowym miejscu. 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameLubiechów Górny (Śladami Pana Samochodzika "Księga strachów)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device