Description

JAsiek 2016-06-02:

Tak się złożyło, że morrison postanowił się pożegnać ze swoimi keszami. Przekazał mi tego kesza do adopcji.  Obiecuję dbać o niego jak o swój własny. Niestety rzadko  mam okazję bywać w Jastrzębiej Górze więc jeśli zauważycie coś niepokojącego w keszu to proszę piszcie do mnie.


 

 

 

PREZENTUJE:

"LISI JAR"

 


 

Będąc na wypoczynku z Rodzinką w Jastrzębiej Górze i oddając się lenistwu plażowemu na przemian z szukaniem skrzyneczek i zwiedzania okolicznych ciekawych zakątków zastanowiła mnie jedna rzecz. Czemu w takim miejscu jak TO nie ma niczego ukrytego?!?!?! Przecież to miejsce znane, naznaczone historycznie, kawał pięknego łona natury, cudowny szlak...

To tędy właśnie wracał Zygmunt III Waza z nieudanej wyprawy do Szwecji, to tego samego orła który zdobi teraz kulę przy wejściu do jaru strącili okupanci w 1939 roku...

Zastanowiło mnie to do tego stopnia, że będąc mieszkańcem Łodzi czyli miasta oddalonego od ukrycia kesza o blisko 400 km to właśnie tam postanowiłem ukryć swój pierwszy keszyk.

Od razu zastrzegam, że niestety ale ciężko może być dojechać rowerem (no chyba, że jakimś "wariatom";).

    


 

Wejść można od wejścia numer 19 od ulicy Rozewskiej lub od tego samego wejścia tylko, że od plaży (innych wejść nie zlokalizowałem co nie znaczy, że ich nie ma;)).

Radzę wyposażyć się w jakiś odstraszacz na robale bo jest ich mnóstwo no i liczyć się z tym, że po deszczu może być ślisko, a okolica mimo że prześliczna może być zdradliwa.

Współrzędne wskazują dokładne ukrycie skrzyneczki.

 

 

 

 


 

Początkowo kesz zakopany był około 15 metrów od poziomej "kładki". Niestety jakiś mugol wyhaczył skrzyneczkę... Ale dzięki uprzejmości Platy, któremu serdecznie dziękuję, że z własnej i nieprzymuszonej woli wyszedł z inicjatywą reaktywacji kesza, udało się go zreaktywować.

Wszystko widoczne na zdjęciach. Nie powinno być większych problemów ze znalezieniem choć powinny być większe problemy z podjęciem:D. Plata napisał, że kesz jest teraz dostępny całorocznie więc czekam kto się podejmie wyzwania zimą:D!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameLisi Jar
HintWdrap się i uważaj żeby nie zjechać:)!
CountryPoland
GridsquareJO94DT99EX
Latitude54.833217
Longitude18.326533
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device