Description

Kapliczka Chrystusa Zbawcy Świata

Starołęka, ul. Starołęcka 62, prawie koniec miasta. Za płotem prywatnej posesji stoi Kapliczka Chrystusa Zbawcy Świata. Ukryta w zieleni, łatwa do przeoczenia, oddzielona wysokim płotem od ruchliwej ulicy. Umieszczono w niej XIX wieczną rzeźbę Salvator Mundi – Chrystusa Zbawcy Świata. Fundatorami kapliczki była rodzina Kempfów. Więcej o kapliczce znajdziecie w przewodniku „Poznań. Kapliczki Przydrożne”, autorstwa Joanny i Jerzego Sobczaków, wydanym w roku 2010 przez Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu. Fragmenty opisu zostały zaczerpnięte właśnie z niego.

W pobliżu możecie zobaczyć pozostałości starego elewatora. Przy linii kolejowej stał kiedyś piękny młyn, ale spłonął w 2006 roku. Na pobliskim moście kolejowym jest keszyk, a zupełnie niedaleko – przy kościele. Po drugiej stronie Warty znajdziecie kolejne - na Dębinie.

Nasza skrzynka łatwą nie będzie. Wszystko dzieje się na widoku. Chodnik, po drugiej stronie pętla autobusowa, bardzo duży ruch na ulicy. Przyda się ktoś do zamaskowania poszukującego. Nawet nie wiemy, jaką porę dnia Wam polecać. Nocą lepiej nie, bo okolica taka, że albo Was miejscowi pogonią, albo policja zgarnie za usiłowanie włamania (a że nawet takiego zamiaru nie macie, to nieistotne). Za dnia wszystko jak na dłoni … Włazić za płot nie trzeba, ale keszyk (troszkę większe nano) ukryty jest tak, że chyba Matko Boska przebacz ! I znów prośba – cokolwiek ruszycie musi pozostać tak, jak było. Obszar poszukiwań rozciąga się wzdłuż płotu posesji. To musi Wam wystarczyć. Spojlera nie będzie, pomocy także. Do wyjęcia logbooka będzie potrzebna pęseta.

Powodzenia !


Zmiany w skrzynce

22.01.2012: reaktywacja - zmiana skrytki, opisu, podpowiedzi.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameKapliczka Chrystusa Zbawcy Świata
HintTrzeba będzie wyciągnąć rękę z kieszeni, żeby sięgnąć kesza ;)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device