Description

Kampinoski Park Narodowy został utworzony 16 I 1959 roku dzięki staraniom Jadwigi i Romana Kobendzów. Położony jest na Nizinie Środkowomazowieckiej, między lewym brzegiem Wisły a Bzurą, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy. Powierzchnia parku wynosi 38 544,33 ha, z czego 72,40 ha przypada na Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach w woj. łódzkim. Wokół parku rozciąga się strefa ochronna o areale 37 756 ha. W granicach parku znajdują się rozległe obszary Puszczy Kampinoskiej, położone w pradolinie Wisły. Puszcza tworzy wyraźnie wyodrębniony układ przyrodniczy, usytuowany w punkcie węzłowym korytarzy ekologicznych (doliny Wisły, Bugu i Narwi) o znaczeniu europejskim. Tyle wprowadzenia zaczerpniętego ze stron Kampinoskiego Parku Narodowego gdzie znajdziecie wiele ciekawych szczegółów.

Dziś chcemy Was zaprosić wraz z Dyrekcją Kampinoskiego Parku Narodowego  do odwiedzenia siedziby KPN w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38.

Dyrekcja KPN pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30 i w tych godzinach będzie dostępna do podejmowania skrzynka.

Kordy wskazują parking przed budynkiem. Skrzynka znajduje się w sklepiku na parterze budynku. 

Hasła szukaj przed budynkiem na pomniku poświęconym leśnikom poległym w czasie II wojny światowej. Jest nim pseudonim gajowego zamordowanego w styczniu 1944 na ul. Leszno w Warszawie.

W skrzynce poza tradycyjnymi fantami i certyfikatami czekają na pierwszych znalazców drobne upominki przekazane przez Dyrekcję KPN.

Po zdobyci skrzynki zapytaj o możliwość odwiedzenia sali dydaktycznej KPN na I piętrze. Polecam.

Certyfikaty dla pierwszych znalazców są potrójne to dla podejmujących skrzynkę zespołowo. Proszę o zabieranie wszystkich egzemplarzy.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.

Flag Counter 

 

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameKampinoski Park Narodowy
HintGdyby sklepik był zamknięty podejdź do pokoju nr 102 i poproś o skrzynkę.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device