Description
Adnotacje Centrum Obsługi Geocachera:
Data: 22-05-2018 17:37:30, dodane przez mangus i 27@
Zmiana rozmiaru skrzynki po reaktywacji
(End of annotations)

Od wielu lat, wędrując z kolejnymi gongowymi dzieciakami po Gorcach, zawsze zatrzymywaliśmy się na słuszny i należny odpoczynek przy tej małej, murowanej kapliczce znajdującej się na skraju rozległej łysiny szczytu Bukowiny Miejskiej (1143 mnpm), a właściwie niewielkim obelisku w kształcie kamiennego krzyża stojącego na solidnym postumencie pełniącym funkcję ołtarza. Obrazek, w stylu typowego landszaftu, umieszczony jest na przecięciu ramion krzyża, znakomicie pasuje do przesłania jak i pięknych okoliczności przyrody. Kapliczka świętego Huberta, patrona myśliwych, została ufundowana w 2003 r. przez członków Koła Łowieckiego "KROKUS" w Nowy Targu, a pomysłodawcą Pan Stanisław Klimowski, senior koła. Poświęcona został pamięci myśliwych, którzy już odeszli do Krainy Wiecznych Łowów. Ich nazwiska wyryte na mosiężnych tabliczkach przytwierdzono do kamiennych ścian budowli. Początkowo projekt przewidywał wybudowanie tutaj okazałej kaplicy krytej dachem z motywami góralskimi, jednak skromny budżet koła nie pozwolił na pełny rozmach przy budowie. Wcześniej w tym miejscu stał prosty drewniany krzyż. Przed kapliczką są zainstalowane solidne ławy i stół dla wędrowców.
Aby dostać się w to miejsce trzeba wejść żółtym (papieskim) szlakiem z Nowego Targu - do przejścia prawie 5 km, z dziećmi bardzo spokojne i przyjemne dwie godziny z odpoczynkami. Szlak zaczyna się w osiedlu Kowaniec. Można też tu trafić schodząc z Turbacza do Nowego Targu. Można też zawędrować tu czarnym szlakiem prowadzącym z Klikuszowej - tutaj szlak czarny się kończy. Zapaleńcy mogą też z odpowiednim samozaparciem dostać się tutaj rowerem.
Fotki pochodzą z kolejnych wiosennych i zimowych wypraw turbaczowych ekip z Dziecięcego Zespołu Wokalnego "GONG" (www.gong.art.pl).
Skrzynka ukryta na tyłach kapliczki.
W skrytce na pierwszą osobę czaka troszkę prezentów, a wśród nich oczywiście trzy certyfikaty pierwszeństwa FTF, ceramiczny hipek (seria limitowana) nr 53, medalik jubileuszowy zespołu, znaczki, maskotki i różne głupstwa skarby od gongowiczów.
Hasłem do logu są dwa ostatnie słowa z górnego wiersza tabliczki intencyjnej przymocowanej do kapliczki.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
20.11.2017 (20.11.2017)
Cache nameKAPLICZKA MYŚLIWYCH (Duszek 4)
HintKępa drzew na tyłach kapliczki.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device