Description

Trochę historii: 

1954

W czerwcu 1954 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej utworzony został Zakład Komunikacji Miejskiej jako wydział.
1 lipca 1954 r. na ulicach Zielonej Góry pojawiły się cztery "Stary-51" i cztery linie autobusowe łączące najodleglejsze dzielnice miasta. Uruchomiono zatem linie autobusowe: Ratusz-Jędrzychów; Ratusz-Racula; Ratusz-Chynów; Ratusz-Przylep.

1956

W 1956 roku uchwałą Miejskiej Rady Narodowej powołane zostało jako samodzielna jednostka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

1991

Rada Miejska decyzją z dnia 24-go maja 1991 roku przekształciła Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Zakład Budżetowy pod nazwą Miejski Zakład Komunikacji. Zakład jest własnością miasta i oprócz terenu miasta obejmuje obsługą komunikacyjną gminy: Zielona Góra, Świdnica, Czerwieńsk oraz Zabór.

2011

Powstaje kesz nietypowy w całej swojej nietypowości. Nie pytaj autora gdzie aktualnie jest - sam nie wie. Nie pytaj autora o jego współrzędne, gdyż są one dynamiczne i zmieniają się z minuty na minutę. Aktualnie może być w centrum Zielonej Góry, na jednym z jego osiedli lub w Przylepie czy też Zatoniu. Rejon przeszukiwawczy obejmuje cały rejon działalności MZK.

Twoim zadaniem jest odszukanie autobusu MAN A21 Lion's City NL263 o numerze bocznym 212. W nim też znajdziecie magnetycznego mikrusa w miejscu (według mnie) najbardziej osłoniętym. Szczegółowy plan w spojlerze.

Do wyciągnięcia logbooka może być przydatna pęseta!

Współrzędne podają jedynie jeden z przystanków na którym można lub nie można (zależnie od dnia i aktualnie obsługiwanej przez autobus linii) spotkać keszowy autobus.

Powodzenia! Laughing

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameK.43 Emzetka
HintSchemat - na zielonym usiądź, pod czerwone rękę włóż.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device