Description

Konwaliowy Szlak Kajakowy poprowadzi jeziorami leżącymi na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego po zamkniętym kręgu o długości 37 km. Jeziora są połączone strumieniami i kanałami o niewielkim spadku, co umożliwia pokonanie jego trasy w obu kierunkach. Początek i koniec szlaku został zlokalizowany w Wieleniu, gdzie można wypożyczyć kajaki oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat organizacji spływu. W cele ułatwienia poruszania się po szlaku na jego trasie ustawiono szereg znaków w postaci piktogramów. Szlak wytyczono  wzdłuż miejscowości o dużych walorach krajoznawczych takich jak Wieleń, Przemęt, czy Boszkowo ale również przez miejsca "nie dotknięte" przez człowieka np. Wyspa Konwaliowa(24ha) – ścisły rezerwat przyrody, gdzie rosną jedyne w Polsce różowe konwalie, a jeszcze przed I wojną światową odbywały się pogańskie święta i obrzędy.

                  

KESZ:
Kesz dostęny jedynie ze środków pływających Śmiech Osobiście polecam kajak, który można wypożyczyć np. w Przystani Wodnej AWF Wrocław m. Olejnica przy ul. Jeziornej 3 (godz./10zł, cały dzień/30zł). W skrzynce (preforma PET) znajdują się autorskie certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców.
Przy okazji zdobywania kesza i spływania w kierunku Przemętu warto zrobic sobie przystanek i zwiedzić kościół i klasztor pocysterski. Więcej info tutaj.
Powodzenia

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
03.03.2018 (03.03.2018)
Cache nameJEZIORO BŁOTNICKIE - PRZESMYK
HintFoto spojler
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device