Description

Nowa odsłona starej skrzynki biorac pod uwage iz stara schowajka kesza została za ogrodzeniem wymieniam skrzyke publikujac ja na nowo. Opis podobny zmiana tytułu i miejsca ukrycia.

Pierwotny opis:

Szybka skrzynka, pokazująca pozostałosci Kopalni Węgla Kamiennego Barbara Chorzów. W dawnych czasach załad tętnił życiem, robota szła pełną parą,kursowało sporo autobusów zakładowych ,przewozów pracowniczych.Jak na kopalnię przystało w okolicy był szpital oraz apteka. Z tamtych czasów niewiele pozostało, jadąc na kordy możesz zobaczyć resztki dworca autobusowego, hotel robotniczy przerobiony na mieszkania, oraz ogólnie znany pod nazwą "ratownik" budynek mieszkalny, bliźniaczo podobny do hotelu znajdujacy sie dokladnie po przeciwnej stronie, ostał sie też słynny "PAWILON" czyli sklep w którym robiło sie zakupy i gdzie osobiscie wraz z babcią nieraz stałem za tym czy tamtym w ciężkich czasch.... stąd sentyment. Jest tez budynek szpitala który pełni dzis podobną rolę. Bedąc na kordach warto zobaczyc stare familoki, w bezposrednim sąsiedztwie znajduje sie też kaplica, niestety  jest ona  przez większosc czasu zamknięta. Na uwage zasługuje tez budynki na terenie pokopalnianym dawniejsze miejsce pracy wielu górników. Kesz to wiekszy mikrus umocowany magnetycznie, zalecam podejmowanie w godzinach wieczornych gdyz za dnia sporo ludzi sie tam kręci.Po zdobyciu polecam spacer w głąb czyli na pozostałosci hołdy ciekawe miejsce zaraz  za zabudowaniami mieszkalnymi.

Opis dostosowany do nowych okolicznosci:...

Skrzynka z serii biegowej, ostatnio sporo biegam i wpadłem na pomysł aby połączyć oba tematy w jeden......

 

II Bieg Dwóch Szybów już za nami

Na start, pod Szyb Prezydent w Chorzowie, przybyło 7. listopada 2015 r. 174 biegaczek i biegaczy z różnych krańców Polski. Po to, aby wspólnie przebiec 15km po terenach Chorzowa, Piekar Śląskich i Bytomia, mijając szyb kolejowy KWK "Barbara", malownicze krajobrazy Żabich Dołów i Doliny Górnika, a przede wszystkim: wspólnie i aktywnie spędzić jesienne przedpołudnie! Jako organizatorzy, serdecznie dziękujemy wszystkim Zawodnikom za udział w drugiej edycji naszej flagowej imprezy biegowej, uśmiechy na twarzach i spędzenie z nami tego dnia!
Najszybszymi międzyszybowymi biegaczami okazała się trójka Panów, która niemal jednocześnie wbiegła na metę:
Kamil Bezner (pokonał 15km w czasie 0:55:25), Kamil Krawczyk i Tomasz Panchyrz. Z kolei wśród Pań zwyciężyły: Dagna Sztykiel, Żaneta Sucheta i Joanna Fojcik. Serdecznie gratulujemy - zarówno najlepszym trójkom, jak i wszystkim pozostałym Biegaczom, którzy dzielnie pokonywali trudną trasę, z podbiegami, hałdami i krzakami.


Wszystkie wyniki biegu, zarówno w kategorii OPEN, jak i poszczególnych kategoriach wiekowych wraz ze zdjęciami: 

Wyniki

Pełna fotorelacja, autorstwa Krzysztofa Porębskiego

 

Skrzynka mikro ukryta magnetycznie.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache nameII Bieg Dwóch Szybów IV Dawniej Growka i Banschacht
Hintpodpowiedz nie dotyczy...
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device