Description

 KESZ

Będąc na kordach musisz odnależć pień ze zdjęcia, stań na nim i wyznacz azymut 270°. Podążaj w tym kierunku ok. 80 metrów i tam szukaj skrzynki. Wystarczy pociągnąć za odpowiedni element.

Hasłem do skrzynki jest wyraz złożony z pierwszych liter trzech nazw węzłow, które czekają w skrzynce, czytanych od góry. Jeśli nigdy nie byłeś/aś harcerzem lub żeglarką, to musisz zapytać Wójka G. Powodzenia.

 

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”

Lord Robert Baden-Powell

 

Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych.

ZHP i ZHR to dwie największe organizacje działające na terenie Państwa Poskiego. Obie mają bardzo ciekawą historię i głęboko zakorzenioną tradycję. Głównym celem organizacji harcerskich jest wychowanie młodego człowieka na prawego i odpowiedzialnego obywatela, z poszanowaniem prawa do rozwoju we wszystkich obszarach jego osobowości.

Gośliński Szczep ZHR "Wzgórze" zrzesza drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej funkcjonujące na terenie gminy Murowana Goślina. Zadaniem szczepu jest usprawnienie kontaktów ze społecznością lokalną oraz integracja i koordynacja działań drużyn wchodzących w skład szczepu. Szczep działa od roku 2001 i zrzesza jednostki:

1 Drużyna Harcerek "Wiatry" im. Janiny Bartkiewicz w Murowanej Goślinie

1 Drużyna Harcerzy "Las" im. Jana Rodowicza "Anody" w Murowanej Goślinie

1 Goślińska Gromada Zuchowa "Wesołe Wicherki" św. Franciszka z Asyżu

1 Goślińska Gromada Zuchów "Orlęta"

1 Drużyna Wędrowników w Murowanej Goślinie

1 Drużyna Wędrowniczek "Róża Wiatrów" w Murowanej Goślinie.

W roku 2015, 97.rocznicę powstania na ziemiach Goślińskich obchodził Związek Harcerstwa Polskiego. Dziś w Murowanej Goślinie ZHP zrzesza swych członków w jedynej 15 Drużynie Harcerskiej "Gryf" im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, należącej do Hufca ZHP Czerwonak. Jednak kilka lat temu w Murowanej Goślinie prężnie działał Hufiec ZHP Murowana Goślina, który sięgał swym działaniem tereny Gminy MG oraz Czerwonaka i Skoków.

W Murowanej Goślinie istnieje również organizacja paramilitarna "Beton". Jest to Grupa Realizacyjna zrzeszająca w swoich szeregach miłośników Airsoftu i technik wojskowych. Grupa działa od roku 2005 i zajmuje się miedzy innymi organizacją zawodów, zlotów, eventów oraz pokazów i rekonstrukcji historycznych.

 

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameGośliński Ruch Harcerski - DOLIWA
HintPierwsza z brzegu..., no może druga.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device