Description

Miejsce znane nam już od dawna, kiedyś z lekkim uśmiechem odczytaliśmy "informację", którą musicie znaleźć. Jednak częste bywanie w okolicach pozowoliło na zobaczenie na własne oczy całego stada tych pięknych olbrzymów. Może i Tobie się uda je zobaczyć :D

Żubry zachodniopomorskie nie są w Polsce tak znane jak białowieskie. Tymczasem od ponad ćwierćwiecza istnieje w północno - zachodniej części Polski całkowicie dzikie stado żubrów. W 1980 r. z inicjatywy prof. Ryszarda Graczyka, kierownika Katedry Zoologii Akademii Rolniczej w Poznaniu do zagrody adaptacyjnej w Nadleśnictwie Wałcz przywieziono osiem żubrów z Puszczy Białowieskiej, które dały początek lokalnej populacji. Żubry zachodniopomorskie bytują głównie na terenie okolicznych nadleśnictw, a zajmowany przez nie obszar obejmuje około 150 km2. Przebywają głównie w lasach, ale często żerują na polach i łąkach, gdzie można je stosunkowo łatwo obserwować nawet z samochodu, jeżeli obserwator zachowa spokój i odpowiednio dużą odległość. Dziś jest ich około trzydziestu, chociaż z pewnością mogłoby być ich o wiele więcej.

Jeżeli interesują Cię te piękne zwierzęta zapraszam do odwiedzenia strony o ŻUBRACH gdzie znajdziesz sporo ciekawych informacji.

Kesz to mikro magnetyk schowany (oczywiście, że nie pod kordami) w odpowiednim miejscu tak by był bezpiecznie zamagnesowany. Jak znajdziesz odpowiednią "informację" to do kordów musisz zastosować działanie:

+ N 00st 00.003
-  E 00st 00.027

Keszyk nie jest bardzo niebezpieczny, jednak znajduje się w okolicy gdzie mogą poruszać się samochody. Podjęcie go jest oczywiście możliwe i wskazane z pasu zieleni :). W okolicach też jest zjazd do lasu gdzie będzie można spokojnie zatrzymać samochód.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameGP-001 Żubry Zachodniopomorskie
HintJest na wysokości oczu, ale też na wysokości kostek (czy to możliwe?), szukaj tam gdzie siła magnety
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device