Description

Szczyt Szrenicy (1362 m n.p.m.) szczególnie od południa i wschodu pokryty jest blokowiskiem powstałym z rozpadu niegdyś wyższego, skalistego wierzchołka. Z wierzchołka Szrenicy rozpościera się panorama, należąca do najładniejszych nie tylko w Karkonoszach, lecz w całych Sudetach.

Na zachodzie możemy podziwiać całe Góry Izerskie. Za Górami Izerskimi, nieco ku południu, widać charakterystyczną, spiczastą sylwetkę Ještedu. Najciekawszy widok rozpościera się jednak w kierunku północno-wschodnim na Kotlinę Jeleniogórską oraz jej otoczenie. Kotlina zamknięta jest od północy wałem Gór Kaczawskich. Na prawo od dwóch bliźniaczych stożków Gór Sokolich rozciągają się Rudawy Janowickie z kopulastym Skalnikiem. Ponad nimi w niektóre dni widoczna jest w oddali majestatyczna sylwetka Ślęży, a nieco dalej w prawo masyw Gór Wałbrzyskich. Ku wschodowi na pierwszym planie widoczny jest długi i stromy skłon Karkonoszy ze skalnymi grupami Paciorków, Borówczanych Skał i Kukułczych Skał.

Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej

Szlak turystyczny o długości ok. 30 km, oznakowany kolorem czerwonym, prowadzący głównym grzbietem Karkonoszy – na przemian po polskiej i czeskiej (dawniej czechosłowackiej) stronie granicy. Droga Przyjaźni rozpoczyna się na Szrenicy, następnie przebiega nad Śnieżnymi Kotłami, przez Czarną Przełęcz, Śląskie Kamienie, Przełęcz Karkonoską, Słonecznik, Schronisko Górskie „Dom Śląski”, Śnieżkę, Czarną Kopę, Przełęcz Sowią do Przełęczy Okraj. Na odcinku: Szrenica – Schronisko Górskie „Dom Śląski” pokrywa się z Głównym Szlakiem Sudeckim.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameGDKJ Szrenica
Hintstań przed tablicą
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device