Description

Zapraszamy Was do ujrzenia najpiękniejszego widoku 2012 roku!

    Po zostawieniu autka na parkingu leśnym udajcie się ścieżką tak, jak znak na zdjęciu pierwszym wskazuje. Na szczycie góry, z której rozpościera się przepiękna panorama gminy Stepnica oraz Zalewu Szczecińskiego, znajdują się ławeczki i stół co pozwoli wam w spokoju kontemplować te widoki.  W pogodne dni może dostrzeżecie Trzebież. Sama Góra jest wzniesieniem o wysokości ok. 40 m n.p.m.

    Nieopodal ławeczek znajduje się wieża przeciwpożarowa, która pełni także funkcję wieży widokowej, ale pewnie już ją widzieliście spacerując pod górę. Ma ona wysokość 42,5 m i posiada dwa poziomy obserwacyjne, z których niższy (położony na wysokości 34,3 m) udostępniany jest dla turystów.

    Aby skorzystać z Wieży należy zadzwonić pod nr tel. 91-418-28-56 w dni robocze w godzinach 7:00 - 15:00 - co najmniej na 2 dni przed planowaną datą skorzystania z tarasu widokowego wieży.  Regulamin korzystania i info na temat wieży TU.

 

    Skrzynka jest drugim życiem keszyka Wzgórze leśnych widoków, założonego pierwotnie przez Jabol. Uznaliśmy, że miejsce jest na tyle urokliwe, że nie może nie być tam skrzyneczki.

 

Keszyk to ok. 1 l pojemnik, który schował się nisko pod koordami (+/-3m). Nie trzeba kopać ale rękawiczki mogą się przydać. Uprasza się o takie samo dokładne maskowanie okolicznościami przyrody.

UWAGA! Punkt widokowy znajduje się na skraju urwiska. Zachowajcie szczególną ostrożność i miejcie swoje pociechy na oku.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameGóra Zielonczyn
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device