Description
Skrzynka jest też zarejestrowana w serwisie geocaching.com W środku mogą się znaleźć TravelBugi i Geocoiny które nie są na wymianę. Są przedmiotami wędrującymi i działają jak nasze Geokrety.


Jadąc drogą z Młodzieszyna do Iłowa przez Stare Budy ... niewiele osób wie jak ciekawe tereny leśne właśnie mija. Przede wszystkim stare wojskowe cmentarze z czasów Bitwy nad Bzurą (wyposażony w skrzynkę geocache można znaleźć tu: OP2E3C). Pełno tu dzikiej zwierzyny dzików, saren , łosi (na G.Kornata miałem najbliższe spotkanie z łosiem w życiu). Dla mnie zaś najciekawszym elementem tego sielskiego krajobrazu jest masywny oz, czyli polodowcowa forma terenowa.


Elementem takiego ozu jest właśnie Góra Kornata (150m npm), skryta w lesie, niedaleko od szosy którą mkną samochody z Młodzieszyna do Iłowa. Góra jest naprawdę solidna, bo stojąc na jej szczycie jest się prawie na wysokości czubków drzew. Jesienią i zimą, kiedy nie ma liści... przy dobrej widoczności można dostrzec na północy meandry Wisły, zaś na południu Sochaczew. Na szczycie Góry Kornata kiedyś stała wieża obserwacyjna, po której obecnie zostały jedynie fundamenty.


Góra Kornata to temat na fajną wycieczkę. Zanim uda sie Wam na nią wspiąć... pewnie zdążycie przydepnąć sobie język ze zmęczenia. Jeżeli zabierzecie ze sobą pociechy, to weźcie ze sobą jakieś przybory plażowe, bo jest tu sporo piasku. Zimą zaś polecam sanki... zjazd z Kornaty to niezapomniane doznania extremalne.


Skrzynka to prosty i przyjemny keszyk ukryty na szczycie Kornaty

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameGóra Kornata
HintZielona dębowa noga
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device