Description

po opis obiektu odsyłam np tutaj: http://www.twierdzanysa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=20

Gdy przyjechaliśmy pod wieżę ciśnień nagle wyskoczył opiekun i "zmusił nas" do zwiedzenia fortu - za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni bo nie spodziewaliśmy się tutaj takiej atrakcji. Poszliśmy zatem pozwiedzać fort wraz z Nannette i to Jej dedykuję tą skrzynkę.  Fundacja opiekująca się fortem udostępnia go do zwiedzania bez problemu i nieodpłatnie - przyjmują jedynie dobrowolne datki - polecam wrzucić parę groszy do puszki.

Ale... my tu o keszu:

O ile samo "centrum" fortu jest zamykane o tyle mury dookoła wydają się być dostępne bez problemu o każdej porze bo widzieliśmy wiele wejść wzdłuż muru. 

KESZ: 

Wejście do pomieszczenia z keszem znajduje się w "pierścieniu" między murami i wskazują je współrzędne oraz zdjęcie.  Gdy już namierzysz wejście kieruj się w prawo a potem w lewo wąskim korytarzem biegnącym w dół. (w chwili zakładania kesza do korytarza były strzałki i napis "amo" )  Po prawej stronie w ścianie będzie otwór a w nim kesz. Gdy dojdziesz do rozwidlenia korytarzy ze studnią u dołu - znaczy że już jesteś za daleko:) 

 

P.S. Jakby kesz zaginął a jesteście pewni miejsca i macie jakiś pojemnik na zbyciu - śmiało reaktywujcie - będę wdzięczny bo mam daleko od miejsca zamieszkania . 

 

P.S.2 Chciałem założyć kesza na końcu któregoś z korytarzy ale tam ściany są bez dziur i nie byłoby gdzie skitrać pojemnika ( a nie chciałem mikrusa kłaść ani na siłę przynosić cegieł i wciskać bezczelnie w kąt. Jednak zachęcam do zwiedzenia dalszej części korytarzy - ja na rozwidleniu poszedłem w prawo i do końca i w obu kierunkach a jak wróciłem to już nóg nie czułem - idziesz w kucki - więc miej też to na uwadze :) 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache nameFort "Prusy" underground
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device