Description

Stoi sobie Św.Jan Nepomucen na małej skarpie na łuku Browarnej i patrzy. Przed sobą ma gospodę, która przesłoniła mu widoki na Staw Młyński, za sobą dom księży emerytów. I tak codziennie modli się za nami zgodnie z intencją, wyrytą na cokole przez fundatorów. Kiedyś było tu spokojniej. Dzisiaj gwar z naprzeciwka, nowe domy w pobliżu, wzmożony ruch na drodze, a w przyszłości III rama komunikacyjna Poznania. Oj, nie ma lekko ten nasz Jan Frown Jedynym pocieszeniem jest pamięć ludzka i troska o ten zakątek.

Wpadnijcie tu kiedyś, uśmiechnijcie się do Jana. Może zdradzi Wam od razu miejsce ukrycia skrzyneczki ? A jest ona w wersji mikro, schowana w sposób raczej nietypowy dla Poznania, aczkolwiek znany i stosowany w pewnych projektach. Skupcie się na obserwacji – miejsce nastraja do tego. Ruch jest spory, tędy wiodą szlaki spacerowe na Olszak i stawy, obok biegnie droga do dyrekcji ZOO, a za płotem spacerują sobie księża. Będziecie na widoku, więc niewidzialność jest zalecana Smile Przyda się narządko do wyciągnięcia logbooka.

Skrzynka nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku.

BARDZO WAŻNE: nie rozbierajcie cokołu, nie kopcie, niczego nie odrywajcie, nie demontujcie ! Skrzynkę można znaleźć dzięki wnikliwej obserwacji, połączonej z wcześniejszą analizą tekstu. Zanim cokolwiek ruszycie zastanówcie się, jaki efekt wywołacie  i czy będziecie potrafili go odwrócić !

 

9.08.2014

Nie wiem, ile razy trzeba pisać, powtarzać, pouczać ... Kesz nie jest schowany w cokole i nigdy tam nie był włożony !!! Przejeżdżam tędy codziennie i widzę, jak z biegiem lat figurka niszczeje. Dzieje się tak za sprawą wielu czynników, głównie braku pieniędzy na profesjonalną renowację i działaniu czynników atmosferycznych. Nie dokładajcie się więc do tego brakiem uważnej lektury opisu !

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameFigurka Św.Jana
HintZawartość strony zawiera wszystkie informacje, niezbędne do znalezienia skrzynki. Dbajcie o maskowa
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device