Description

Przy ul. Zgorzeleckiej znajduje się trochę schowany na uboczu dwór - zbudowany dla Bojanowskich, przed wojną własność Hansa Krause. Obecnie dwór stanowi własność Akademii Rolniczej. Został odremontowany i obecnie znajduje się w stanie idealnym.

Dwór zbudowany około 1900 roku. Jest to budynek parterowy, niewielki, z piętrowym ryzalitem. Wokół dworu bardzo dobrze utrzymany mały park. Na terenie obiektu znajduje się budynek dużej stajni oraz okrągłe spichlerze.

Na obecnej ulicy Zgorzeleckiej - będącej aleją drzew - usytuowane są zabudowania gospodarcze - oficyny, czworaki i stajnia z wozownią.

Marcelin to była wieś - folwark. W XIX w. Marcelin stanowił własność Konstancji Łubieńskiej, którą łączyły szczególne więzi sympatii z Adamem Mickiewiczem. Na dworze marcelińskim przebywała w I poł. XIX w. najstarsza córka poety - Maria. W 1850 Konstancja Łubieńska założyła w Marcelinie Szkołę Gospodarską dla dziewcząt. W końcu XIX w. na skraju Marcelina powstał Fort VIIa wchodzący w skład Twierdzy Poznań.

Dzisiejszy Marcelin schowany jest w cieniu kompleksu handlowego King Cross oraz osiedla Poetów. Warto tu zajrzeć przy okazji zakupów by obejrzeć ten folwark.

 

KESZ Laughing

Na teren parku mozna wejść bez problemów w godzinach tzw. urzędowych - czyli w dni robocze conajmniej do godziny 15-tej. Można wejść o ile będziemy przestrzegać regulaminu, o którym informuje tablica przy wejściu  "Na terenie uczelni mogą przebywać osoby z nią niezwiązane pod warunkiem przestrzegania przepisów porządkowych".

Pojemnik - większe mikro z pisadłem. Maskowanie leśne. Uwaga na studentów !!! 

 

SPOJLER: Katedra Roślin Ozdobnych Wink

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameFOLWARK MARCELIN
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device