Description

Czesiek pewnego dnia wybrał się na wakacje. To były piękne 2 tygodnie relaksu. W dzieciństwie często spędzał tu czas. Ta cisza pozwalała pokontemplować w samotności. Jakby tego było mało dookoła piękna przyroda. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyła się także przepustka w szpitalu i trzeba było wracać. Czesiek jak zwykle pakował się na ostatnią chwilę i jak zwykle nie był w stanie upchać wszystkich swoich gratów. Część z nich została w domku bo nie starczyło czasu na pakowanie.

domek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Od autora:

Miejsce historyczne chociaż o nim samym nie mam zbyt wielu informacji. Budynek ostał się tylko dlatego, że jest już zabytkiem (i czego w sumie nie widać). Sama budowla jest poniemiecka. Były tu Chłodnie Państwowe, Lodam, a potem była tu firma Nordis. Sam budynek był biurem dla pobliskich magazynów. Jeśli będziecie za dnia to możecie zobaczyć tory w pobliżu (usytuowane bliżej budynku mieszkalnego), a więc jakaś kolej też tu dojeżdżała. Prawdopodobnie od Krakowskiej, od dzisiejszego Selgrossu. Jeśli ktoś z Was posiada więcej informacji to chętnie się z nimi zapoznam. W urbexie tym byłem jakieś 1,5 roku temu i teren wokół bardzo się zmienił.

Kilka ciekawostek odnośnie samego budynku (w tym zdjęcia): http://fotopolska.eu/64718,obiekt.html?f=932730-foto

 

Skrzynka w rozmiarze mikro, oznaczona jako niebezpieczna bo obiekt w lekkim stanie rozkładu. Stopień trudności oceniony na 2 bo każda zdrowa osoba jest w stanie go podjąć. Skrzynka niebezpieczna ze względu na wylatujące szyby (uwaga na ostre krawędzie, najlepiej w ogóle nie ruszać stolarki okiennej), brak poręczy itd. Jest też ryzyko spotkania "lokatorów". W środku nie jest zbyt czysto, ale tego wyjaśniać chyba nie trzeba. Po prostu tam gdzie menele tam kupa śmieci. Rękawiczki ochronne dobrze mieć. Nie trzeba się wspinać, nie trzeba kopać w śmieciach. Do podjęcia kesza przyda się jedynie spostrzegawczość. Podejmujesz kesza na własne ryzyko. Skrzynka tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich, a nawet Ci robią to na własne ryzyko.

Pamiętaj aby wziąć coś do pisania!

 

Miło zobaczyć na koniec jakiś komentarz, no chyba że robisz to dla statystyk ;)

Proszę nie spoilerować w logach.

 

KORDY NIE WSKAZUJĄ MIEJSCA UKRYCIA SKRZYNKI, tylko miejsce startu!

Powodzenia!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
19.03.2018 (19.03.2018)
Cache nameDomek na peryferiach
Hint1) Czesiek zawsze wynajmował apartament u góry ze względu na widoki (u samej góry). 2) Najważniejsz
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device