Description

 

Dolina Górnika to niewielki parkowy kompleks dosłownie ukryty na obrzeżach Chorzowa. Miejscowi oczywiście doskonale wiedzą gdzie się znajduje i jak do niego trafić więc jakakolwiek forma reklamy lub chociaż wskazania kierunku jest z założenia zbędna. Miejsce ma swój niepowtarzalny urok. Dojeżdża się do niego mijając zabudowania starej kopalni oraz tak zwane "familoki" czyli dwupiętrowe domy mieszkalne dla górników. Malutki parking, metalowa brama, która wita przybyłych na teren ośrodka oraz pierwsze ślady przywracania temu miejscu należytego wyglądu czyli odnowiony wagonik z kopalni, knajpka z parasolkami, altanki, ścieżki rowerowe i urokliwe ławeczki. Dolina Górnika zwana też Ligą to dwa połączone ze sobą mostkiem stawy, ścieżki rowerowe i spacerowe.

Naprawdę polecam to miejsce na bardzo miłe spędzenie czasu -  w środku aglomeracji i z dala od niej jednocześnie. W miejscu tym zaczyna się również teren rezerwatu Żabie Doły.

Ale...

... założenie skrzynki tak po prostu w parku wydało mi się zbyt trywialne. Zasięgnęłam języka wśród lokalnej społeczności i... znalazłam na terenie kompleksu opuszczony basen. Basen zachował się w bardzo dobrym stanie - może właśnie dlatego, że nikt o nim nie pamięta oraz nie widać go z żadnego miejsca w okolicy.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
06.03.2018 (06.03.2018)
Cache nameDolina Górnika czyli Basenowa
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device