Description

UWAGA! SKRZYNKA ZAWIERA HASŁO!

Inspiracją do ukrycia skrzynki była nietypowa kładka, która znajduje się w Mokrym Dworze - miejscowości tuż przy granicy Wrocławia od wschodnich stron (gm. Święta Katarzyna). Tamtejsza okolica to tereny wodonośne Wrocławia.

Trochę historii:
Wał okrężny Mokry Dwór znajduje się na terenie polderu „Oławka” i zabezpiecza przed powodzią Zakład Produkcji Wody dla miasta Wrocławia „Mokry Dwór”. Inwestycja była realizowana przez Regionalny Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu podległy Urzędowi Marszałkowskiemu. Pierwotny wał na Mokrym Dworze został zbudowany na początku XX wieku, po powodzi 1903 roku jako element Wrocławskiego Węzła Wodnego. W czasie katastrofalnej powodzi
w lipcu 1997 roku tereny wodonośne Wrocławia zostały zalane, co spowodowało przerwę w dostawie wody pitnej dla miasta na kilkanaście dni, stwarzając zagrożenie epidemią i powodując ogromne straty w infrastrukturze technicznej wodociągów. Bezpośrednio po powodzi przystąpiono do naprawy wyrw w wale i wzmocnienia miejsc najbardziej osłabionych. W sierpniu 2002 r. rozpoczęto gruntowną przebudowę i modernizację wału na całej długości wynoszącej 4 km. Korona wału została podwyższona średnio o 80 cm. Przy modernizacji wału wbudowano ponad 50 tys. m3 gruntów.
Ze względu na trudne warunki terenowe na wielu odcinkach wału trzeba było wykonać ścianki szczelne oraz zastosować inne rozwiązania techniczne. Prace były realizowane w okresie od 26.08.2002 r. do 28.11.2003 r. Całkowity koszt tego zadania wyniósł 5,7 mln zł. Środki finansowe pochodziły głównie z budżetu państwa (4,6 ml zł). Pozostała kwota (ok. 1 mln zł.) pochodziła
z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Poszukiwania:
Współrzędne wskazują początek kładki od strony Wrocławia, natomiast skrzynka znajduje się po jej drugiej stronie. Polecamy spacer kładką - jest tak długa, że nie widać jej końca (zdjęcia).
Hasło:
Hasłem jest napis na rurze, którą widać z miejsca ukrycia skrzynki (pisany drukowanymi literami).

W momencie ukrycia skrzynka zawierała:

 • logbook i ołówek (nie na wymianę)
 • FTF
 • GK "Śnieżynka"
 • drobne fanty

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
17.12.2017 (17.12.2017)
Cache nameDłuuuga kładka
Hintmurowane drzewo
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device