Description

Dęby Krzywoustego w Klęskowie przy ul. Chłopskiej mają według legendy upamiętniać zwycięstwo Bolesława Krzywoustego nad wojskami pomorskimi w 1121r. W rzeczywistości drzewa są dużo młodsze, liczą około 700 lat. Pnie drzew mają obwody 620 i 640 cm (dane ze strony o szlakach turystycznych Puszczy Bukowej p. Szymona Giemzy). Następują tu pewne nieścisłości, gdyż wg Wikipedii (kto ma rację?) obwody mają 633 cm i 696 cm, a wiek ok. 400 lat. Rzetelniejsze wydaje się być źródło pierwsze.

Dodatkowo w okolicy rośnie pomnikowy buk o imieniu "Wojciech", o obwodzie pnia 460 cm, noszący imię Wojciecha Lipniackiego (działacza szczecińskiego oddziału PTTK, autora przewodników po Puszczy Bukowej).

Dodatkowy sprzęt w piktogramach to penseta, może się przydać jak ktoś logbook za mocno wciśnie, tutka ma ołówek, na wys. ok. 1,60m przymaskowana okolicznościami przyrody. Proszę odłóż tak jak znalazłeś, uważaj na stonkę, może być podejrzliwa. Uwaga! droga dojazdowa ma ustawiony zakaz wjazdu (jak dobrze pamiętam), więc ten kawałeczek od ul. Chłopskiej można podejść (podany czas i odległość dotyczą odcinka od ulicy do kesza oraz powrót).

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameDęby Krzywoustego
HintPowodzenia :)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device