Description
Miejscowość Sienna to mała wieś, położona na południowy zachód od znanego ośrodka turystyczno-sportowego w Stroniu Śląskim. Działają tu wyciągi narciarskie, do dyspozycji gości jest kilka stoków, wiele wypożyczalni sprzętu zimowego, hoteli - jednym słowem cała potrzebna infrastruktura. Miejscowość położona jest urokliwie u podnóża Czarnej Góryw rejonie Masywu Śnieżnika. Wieś ma połączenie drogowe ze Stroniem Śląskim, w drugą stronę zaś z Bystrzycą Kłodzką.

Ja zwróciłem swoją uwagę na najstarszy, zabytkowy obiekt we wsi, którym jest kościół pod wezwaniem św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Budowla pochodzi z połowy XVIII wieku, została przebudowana w XIX wieku. W okresie II wojny światowej wrocławski biskup znalazł tutaj schronienie przed frontem, a jego obecność zaowocowała powstaniem legendy o rzekomym skarbie, który duchowny miał tu pozostawić. Rosyjskie wojsko zdewastowało kościół poszukując skarbu, nie wiadomo, czy cokolwiek udało im się znaleźć....

Więcej rzeczowych informacji na stronie: http://dolny-slask.org.pl/515124,Sienna,Kosciol_sw_Archaniolow_Michala_Rafala_i_Gabriela.html

Teraz co nieco o tym, co czeka tu keszerów. Sama skrzyneczka to naprędce skonstruowany magnetyczny mikrus (miałem w plecaku magnesy, probówki i taśmę izolacyjną, coś udało się zmajstrować :)) Kesz ma w zamyśle ukazać zabytkowy charakter miejsca, gdyż po inne najbliższe skrzynki wspinać się (lub wjeżdżać) trzeba dopiero na pobliskie szczyty (Janowa Góra, Czarna Góra).

Kesz jest podłużny, jest koloru czarnego. Umiejscowiony jest z przodu kościoła, nieopodal drewnianych drzwi, po ich prawej stronie. Kordy szalały, choć byłem na otwartej przestrzeni. Może ktoś z Was poda mi dokładniejsze ?

UWAGA. Logbook nazwałem "Stronie Śląskie" zanim zdecydowałem się umieścić tu kesza, wszystko jest w porządku, tylko nazwa nie ta :) Pierwszy znalazco, może zechcesz poprawić ? :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache nameAnielskie Trio - snieeegu
HintPrzyczepiony do rynny, między rynną a krawędzią dachu.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device