Description

Zamek w Zbarażu został wzniesiony nieopodal rodowej siedziby Zbaraskich - wsi Stary Zbaraż. Został ukończony w 1626 roku. Twierdzę w typie palazzo in fortezza na polecenie Jerzego Zbaraskiego i Krzysztofa Zbaraskiego zaprojektował Henryk van Peene z Flamandii. Zamek otoczony przez ziemne fortyfikacje był nieskutecznie oblegany przez Kozaków w 1649 roku. Oblężenie to opisał Henryk Sienkiewicz w „Ogniem i Mieczem”. W 1675 roku na krótko zajęty bez walki przez Turków w czasie Wojny z Turcją. Następnie zajęty przez Rosjan w 1707 w czasie III wojny północnej i 1734 roku w czasie Wojny o sukcesję polską. W XVIII wieku zamek należał do rodu Potockich. Zniszczony poważnie przez Rosjan w 1914 r. podczas I Wojny Światowej. Odbudowany w 1935 r. przez polski Związek Oficerów Rezerwy. Po 1945 roku częściowo zburzony.

Od roku 1959 mieści się tam muzeum etnograficzne i prehistoryczne, a w holu można obejrzeć popiersia i portrety wodzów, którzy nie mogli go zdobyć. Można także obejrzeć fragmenty murów, resztki bastionów i bramy zamkowej. W salach obejrzeć można czasowe wystawy, np. precyzyjne rzeźby Kozaków wykonane w twardym drewnie czy wystawę etnograficzną bądź archeologiczną.

Skrzynka zamknięta została w lochach zamkowych, w miejscu, które stanowiło więzienie. Należy zejść do lochów, odnaleźć celę więzienną, tu w otworze w murze, niedaleko łańcuchów i kajdanów odnajdziecie skrzynkę.

Koordynaty podają położenie zamku, nie zaś samej skrzynki, która ukryta jest w budynku. Spójrzcie na zdjęcia a traficie bez problemu.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameARJ-26 Twierdza w Zbarażu - Ukraina
HintSkrzynka typu nano, w małym pojemniczku tylko logbook, weź coś do pisania!
CountryUkraine
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device