Description

Współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia skrzynki. 

Aby odnaleźć kesza należy przejść dwa etapy: najpierw odnaleźć pierwotne miejsce ukrycia kesza, a następnie podążyć od niego do obecnego miejsca ukrycia skrzyneczki – wszystko zgodnie z poniższym opisem:

36-ta misja na Ziemię komandora Beel'a* od początku zapowiadała się pechowo. Najpierw nawalił transponder rotacyjny, później szwankował filtr powietrza w kabinie nawigacyjnej. Na domiar złego cateringowcy pomylili zamówienie i najbardziej zasłużony członek Marsjanskiej Korporacji Paliwowej został przez 3 lata świetlne podróży bez swojej ulubionej sałatki z karamarów. Najgorsze było jednak dopiero przed nim. Tuż przed lądowaniem zrozumiał, że tym razem może nie udać mu się wyjść cało z opresji. Od czasu zderzenia z rojem meteorów nie działały żadne urządzenia pomiarowe na jego statku, a gęsta mgła dodatkowo utrudniała nawigację. Beel nie mógł liczyć tym razem na pomoc Rosjan, bo od czasu katastrofy tunguskiej stosunki z nimi znacznie się ochłodziły. Komandor cudem przeżył awaryjne lądowanie na polanie otoczonej kręgiem dębów, gdzieś w centrum Europy. Był ciężko ranny, radio nie działało. Muszę zostawić IM jakąś informację o miejscu schowania statku. Narysuję mapę- pomyślał Beel. Szybko zamaskował szczątki pojazdu przed ziemianami teleportując je do wnętrza pobliskiej okrągłej budowli o solidnych kamiennych ścianach. „Pomnik SA” przeczytał na tablicy pod orłem rozpostartym na ścianie budynku. Teraz czekało go trudniejsze zadanie, gdzie schować kluczyki do statku...

*Skrót od Bedekkk i Lupi

Aby znaleźć miejsce ukrycia kluczyków należy podstawić znalezione liczby do wzoru:

N 51° 0X.YZ' E 017° 0U.WQY'

X- cyfra X została delikatnie zaszyfrowana przez Beela w tajemnej notatce widocznej na zdjęciu X; możesz też, jeśli nie czujesz się za mocny w rachunkach, zdać się na swoją intuicję – zobaczymy gdzie cię zaprowadzi ;)

Y- Spod miejsca ukrycia statku (fot.1 z 1936r.) azymut 90 stopni wskaże Ci kamienne schody. Odszukaj fragment płyty nagrobnej i odczytaj jak długo żyła ta osoba. Dodaj 172 dni, a otrzymana liczba lat to Y;

Z- Znajdź w parku trzy drewniane ścięte graniastosłupy – nie powinno to sprawić większych problemów. Wybierz jeden z nich i policz ilość bocznych płaszczyzn (pamietając, że te formy obecnie leżą "na boku", a nie stoją na podstawie); wartość tę następnie pomnóż przez 9 i dodaj ilość podstaw - wynik da ci liczbę Z;

U- Nad jeziorem w centrum parku znajdź plac zabaw. Policz wiszące huśtawki, a otrzymasz liczbę U.

W- Policz wszystkie tabliczki dotyczące trasy biegowej w Parku (start, oznaczenia kilometrów, strzałki kierunkowe). Od tak uzyskanego wyniku odejmij 1 i otrzymasz cyfrę W.

Q- Idź do mostku zaznaczonego na mojej mapie (fot. 2). Znajdź słupek w barierce mostku z największą ilością śladów po kulach (fot.3). Stań twarzą do ujścia rzeki. Który to słupek licząc od lewej? Licz tylko grubsze słupki- nie każdy pręcik... Wynik podziel przez 3, a otrzymasz liczbę Q.

Czas płynie nieubłaganie i w międzyczasie w miejsce ukrycia kluczyków uderzył meteor. Powyższe kordy pozwolą odnaleźć ci krater po wybuchu i pierwotne miejsca ukrycia kluczyków. Kluczyki zostały jednak bezpowrotnie zniszczone.

Twoim zadaniem będzie więc teraz odnalezienie Beela, który przeżył zarówno katastrofę, jak też uderzenie meteoru. Beel ukrył się całkiem niedaleko. Wystarczy, że z krateru udasz się ścieżką w stronę ENE przechodząc liczbę Beelometrów ustaloną w następujący sposób:

Znajdź rondo na przedłużeniu linii łączącej 2 kominy wystające ponad koronami drzew.  Liczba kamieni w górnym rzędzie murku to ilość Beelometrów;

Pamiętaj, że 1 Beelometr wynosi 10/11 ziemskiego metra

Tam szukaj Beela.  

Po reaktywacji: certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameProjekt Ryba
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device