Description

Witam w mojej drugiej panoramicznej skrzynce. Jest to tradycyjny kesz, bardzo mały, ale jeszcze nie mikro (pojemnik 66ml). Tym razem nie będzie biegania po skarpie by ustawić kościoły w rzędzie. Niestety Chmielno posiada tylko jedną wieżę kościelną, więc żeby nie zanudzać, trzeba to było uatrakcyjnić inaczej. Współrzędne bardzo dokładne - błąd położenia 3,5m, wcięcie na 9 satelitach, przy powtórnym wytyczeniu zniósł mnie tylko 0,5m.

Do obejrzenia samej panoramy nie trzeba nawet wysiadać z samochodu - pod samego kesza prowadzi płytowa osiedlowa droga. Z keszem tak nie jest, bo to nie mcDrive, niepełnosprawni mogą mieć minimalny problem bo to w za haszczami i trochę w dołku, więc polecam wziąć na wyprawę pomocnika.

Tą panoramę Chmielna polecam do oglądania w nocy, wtedy zaraz za płotem na skarpie rozpościera nam się prawie pod stopami świetlisty dywan tej wsi. Miejsce naprawdę magiczne, ale w nocy. Oglądania za dnia raczej pozbawi tą skrzynkę dodatkowych wartości. No i żeby zaznać tego nocnego krajobrazu trzeba mieć jeszcze odrobinę szczęścia, bo władze Chmielna lubią wyłączać oświetlenie niektórych ulic i wtedy obraz jest niepełny, ale to zdarza się rzadko.

Co do samego Chmielna - jest to miejscowość turystyczna w samym centrum kaszub. Wkleszczone pomiędzy cztery jeziora: Rekowo, Białe, Kłodno i Raduńskie Dolne, stanowiące północny kraniec "kółka raduńskiego" jest Mekką dla kaszubskich wodniaków (nie motorowodniaków - im mówimy stanowcze nie). Dodatkową atrakcją jest Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, którzy od dziesięciu pokoleń zajmują się tradycyjnym kaszubskim garncarstwem.

No to w drogę

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
20.11.2017 (20.11.2017)
Cache nameNocna panorama Chmielna
HintPrzy samym słupku od kamiennego muru
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device