Description

Dworzec kolejowy Włocławek Zazamcze jest niewątpliwie zaniedbany i czasy świetności ma już dawno za sobą, a szkoda. To miejsce jest na pewno jednym z najbardziej charakterystycznych na osiedlu Zazamcze, dlatego tutaj znajduje się skrzyneczka. 
 

Stacja wybudowana została w 1971 r. w celu przewozu robotników z osiedla Zazamcze do Zakładów Azotowych Włocławek. Rozbudowana została w 1984 r. Przez długie lata pełniła ważną rolę, ułatwiając dotarcie szczególnie do pobliskich stacji. Zatrzymują się tu jedynie pociągi osobowe. Niegdyś w środku znajdowały się dwie kasy biletowe, tablica z rozkładem jazdy oraz do niedawna jeszcze aktywna kwiaciarnia. Obecnie obserwujemy stopniowy upadek tej stacji kolejowej. Od 2011 roku zrezygnowano ze sprzedaży biletów w kasach biletowych. Zastąpiono to automatem umiejscowionym na zewnątrz, jednak obecnie bilety można kupić jedynie u konduktora w pociągu. Najbardziej wytrwały był Zegarmistrz, który w prawym skrzydle miał swój zakład, lecz od marca 2016 roku on również zmienił swoją siedzibę. Pozostała jedynie poczekalnia, w stanie bardzo kiepskim, stopniowo dewastowana i chyba już nikt nie interesuje się tym miejscem. 

Kesz to mikrusek schowany na zewnątrz dworca, w części bliższej staremu Zegarmistrzowi. Polecam zabrać pęsetę oraz oczywiście coś do pisania :)  

 

PS. BARDZO PROSZĘ O ODŁOŻENIE I ZAMASKOWANIE KESZA W TAKI SAM SPOSÓB W JAKI GO ZASTALIŚCIE. Z GÓRY DZIĘKUJĘ I UDANEGO SZUKANIA 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameZazamcze - kolejowy
HintSchody wskażą Ci drogę :)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device