Description

28F2D606-BAB4-CBA6-2860-665411B28151.png

Białogard                                                    oc     

W związku z powstaniem w mieście pierwszej ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej, zapraszam Was do odwiedzenia tego miejsca.

o miejscu...

Miasto Białogard przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stworzyło ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną na terenach leśnych znajdujących się nieopodal ul. Słonecznej, w obszarze Natura 2000 - w Specjalnym Obszarze Ochrony siedlisk pn. „Dorzecze Parsęty”. To pełne zieleni miejsce doskonale nadaje się nie tylko do odpoczynku i rekreacji, ale również do nauki. Przechadzając się nowopowstałą ścieżką możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat lokalnej fauny i flory.

Na zielonej polanie zamontowano więc 5 stanowisk edukacyjnych. Każde z nich składa się z kostki edukacyjnej, ławki dębowej i kosza na odpady. Ławki są wygodne, kosze bardzo przydatne, ale czym są owe kostki? Idealnie komponujące się z leśnym otoczeniem słupki z obrotowymi kostkami to połączenie zabawy i nauki. Nie da się przejść obok nich obojętnie, zauważane z daleka pobudzają naszą ciekawość. Gdy podejdziemy bliżej zauważymy, że na każdej z 4 ścian wszystkich kostek znajdują się rysunki i opisy gatunków zwierząt i roślin, które spotkać możemy na danym obszarze ścieżki edukacyjnej. Dzięki kostkom dowiemy się m.in. czym różnią się żaby moczarowe od ropuchy zielonej, lub jak rozpoznać skowronka zwyczajnego, kosa, kwiczoła, dzięcioła i wiele innych ptaków, płazów, kwiatów, krzewów i drzew. Tereny leśne przy ścieżce edukacyjnej są bardzo bogate w rozmaite gatunku zwierząt i roślin. 

Zachęcamy do odwiedzania zielonej ścieżki w różnych porach roku i o różnych porach dnia, dzięki temu można zaobserwować zróżnicowanie fauny i flory. W okresie letnim na przykład, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności warto przedłużyć swój pobyt do wczesnych godzin nocnych, aby obserwować intensywnie żerujące nietoperze.

Na początku ścieżki, przy wejściu do lasu postawiona została specjalna tablica informacyjna opisująca całą trasę ścieżki ekologicznej, nie ma więc obaw, nikt się nie zgubi.

Tak przygotowana ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna pozwoli w interesujący i bezpieczny sposób zwiedzić teren lasu oraz umożliwi uczestnikom zajęć edukacyjno-ekologicznych poszukiwania ciekawej flory i fauny objętej ochroną.

źródło: bialogard.info

o keszu...

Kesz znajduje się w niedalekiej odległości od stanowiska nr 5. Szukaj pod kordami (możliwe odchylenie +/-2m). Proszę nie sugerować się numeracją keszy- skrytki są ponumerowane według kolejności zakładania.

Szukaj na drzewie, na wysokości ok. 200cm. Podejmuj bardzo delikatnie, żeby nie rozwalić skrzyneczki. Delikatnie przytrzymaj kesza i odkęć. Maskowanie typowo leśne. Proszę również o dokładne domykanie.

Uważaj na spacerowiczów.

Powodzenia! :)

Pozostałe kesze z serii:

#1     #2     #3     #4     #5     #6     #7     #8     #9    #10    #11

Nie wyrażam zgody na reaktywację kesza.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
  • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache name4. Białogardzka ścieżka edukacyjna
Hintbrzoza, dąb i ... no to własnie tu :)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

  • 01
    SOTA Caches

    Log your SOTA activations on APRS Caching too

  • 02
    APRS Caches

    Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

  • 03
    Living APRS Caches

    Even you are able to turn into a living APRS Cache

  • 04
    Geo Caches

    Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device