Description

2ws_wysadzenia_mostow.png

 

Raport taktyczny

 


 

2 Kompania Obrony Narodowej, w ogromnej większości złożona z mieszkańców Tczewa, broniła pólnocno – zachodnich rubieży miasta. Została ona zmobilizowana 24 sierpnia i skoszarowana w budynku dzisiejszego I LO. Jej stan osobowy stanowiło ponad 200 żołnierzy. Według pierwotnych planów miała dozorować brzeg Wisły, ale 1 września została wysłana do innych zadań. Mimo ataków, ostrzału artyleryjskiego i nalotu żołnierze utrzymali pozycje i dopiero wieczorem kompania wycofała się przez Gniszewo i Waćmierek do Swarożyna.

 


 

Geocache:

Skrzynka ukryta na byłym poligonie wojskowym. Jest to szybki i przyjemny multi. Udaj się na wskazane współrzędne i podążaj śladami kaprala Wincentego Elmowskiego, który aby doskonalić swoje umiejętności snajperskie rozmieścił w okolicy tarcze. Trening strzelecki kaprala był nietypowy (odbył się późnym wieczorem) przez co wymagał doskonałych umiejętności od strzelca, w związku z czym pierwsze oddane strzały nie były idealne...

Jeden ze strzałów jednak był bliski ideału. Skrzynka w znanym i lubianym maskowaniu leśnym znajduje się w okolicy tarczy z najlepszym wynikiem kaprala Elmowskiego. Wszystkie tarcze znajdują się w promieniu 30 m. Skrzynkę odkręcamy jak słoik z wojskową grochówką. Do boju!

EDIT: Skrzynka obecnie tradycyjna, niestety po jednym z ataków bombowców poligon kaprala Elmowskiego uległ zniszczeniu. Po odbudowaniu skrzynka wraca do pierwotnej wersji. Szukaj na kordach.

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
18.03.2018 (18.03.2018)
Cache name/2WS/ Tereny wojskowe
Hintszyszunia
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device