Description
 

Cześć,

Z tej strony Adam, czyli keszer z Łodzi. Ostatnio sporo podróżuje i postanowiłem, że założę skrzynkę w każdym mieście/miejscowości, w której się pojawię. Mam nadzieje, że powstanie kiedyś z tego seria skrzynek lub ogólnopolska geościeżka, ale czas pokaże jak rozwinie się ten projekt. Moje przedsięwzięcie nazwałem "Łodzianin w...". Sporo podróżuje i w każdym mieście /miejscowości chciałbym zostawić coś od siebie. Będę starać się, aby skrzynki były wyszukane, ale w większości mogą to być mikromagnetyki, dzięki którym zwiększycie swoje statystyki :D
Poza statami, chciałbym Was trochę aktywować, dlatego napiszcie we wpisach co Wam się najbardziej podoba w Zabrzu lub co w nim warto zwiedzić?

 

Łodzianin dotarł do Zabrza :)

Zabrze, czyli kolejne na mojej mapie miejsce na Śląsku, które zwiedziłem. Miasto bardzo mi się podobało, ponieważ jest w nim pełno zabytkowych kamienic. Co prawda wymagają one remontu, ale mimo wszystko tworzą charakterystyczny dla tego miejsca klimat. Poza podziwianiem architektury miasta miałem okazje zwiedzić jedną z tutejszych kopalń, a mianowicie Kopalnie Guido. Niesamowite miejsce, w którym możecie dowiedzieć się sporo o górniczej historii rejony, zjechać pod ziemię i przejść się podziemnymi korytarzami. Pod koniec wycieczki spotkała mnie wielka niespodzianka, ponieważ na poziomie -320m znajduje się podziemny pub, w którym produkują własne piwo, nawiasem mówiąc bardzo dobre. Z tego co wyczytałem, to jest to chyba najniżej położony browar w europie. Podobno w Zabrzu jest jeszcze kilka kopalni, które stały się obiektami turystycznymi. Na pewno przy następnej okazji będę musiał je zwiedzić. Generalnie pomysł zmienienia nieużywanych już kopalni na obiekty turystyczne bardzo mi się podoba, w kilku słowach mogę śmiało powiedzieć Zabrze, robisz to dobrze :D

 

Co do kesza, to jest to mikrus typu wisielec. W środku znajduje się tylko logbook, więc weź coś do pisania. Wydaje mi się, że wybrałem bardzo ruchliwe miejsce, więc zanim ruszycie po kesza, upewnijcie się, że nikt nie patrzy.

 

Ps. Nie zawsze jestem w stanie dojechać w krótkim czasie do koszy z serii "Łodzianin w ...", więc jeśli skrzynka zaginie, to zgadzam się na ich reaktywowanie, a nawet będę za to bardzo wdzięczny :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
14.02.2019 (14.02.2019)
Cache nameŁodzianin w Zabrzu :)
HintNajwyższy iglak w okolicy :)
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device