Description

Cześć,

Z tej strony Adam, czyli keszer z Łodzi. Ostatnio sporo podróżuje i postanowiłem, że założę skrzynkę w każdym mieście/miejscowości, w której się pojawię. Mam nadzieje, że powstanie kiedyś z tego seria skrzynek lub ogólnopolska geościeżka, ale czas pokaże jak rozwinie się ten projekt. Moje przedsięwzięcie nazwałem "Łodzianin w...". Sporo podróżuje i w każdym mieście /miejscowości chciałbym zostawić coś od siebie. Będę starać się, aby skrzynki były wyszukane, ale w większości mogą to być mikromagnetyki, dzięki którym zwiększycie swoje statystyki :D
Poza statami, chciałbym Was trochę aktywować, dlatego napiszcie we wpisach co Wam się najbardziej podoba w Sosnowcu lub co w nim warto zwiedzić?

 

Łodzianin dotarł do Sosnowca :)

Zanim się tutaj pojawiłem, byłem bardzo ciekawy Sosnowca. Jako człowiek z Łodzi, czyli ktoś z poza regionu słyszałem o nim tylko stereotypowe teksty, które utrwaliły się w wyobrażeniach Polaków o tym miejscu. Jednakże kiedy tutaj przyjechałem okazało się, że jest to normalne miasto i to nawet nie najbrzydsze. Na wstępie nie przywitała mnie straż graniczna i nie pytała o paszport i w jakim celu odwiedzam Sosnowiec :) Jest to żart dla ludzi ze Śląska. Zawsze kiedy w Katowicach lub Gliwicach wspominam o Sosnowcu, to zawsze znajdzie się ktoś, żeby powiedzieć mi, że to za granicą :D
Co do tego co warto zobaczyć w Sosnowcu, to jest tutaj sporo dawnych architektonicznych perełek. Poza kamienicami w centrum jest też zamek i kilka pałaców. Słyszałem również, że cmentarz wielowyznaniowy robi wielkie wrażenie na turystach, ale nie miałem okazji go zwiedzić, może uda mi się to zrobić przy następnej wizycie.

 

Co do kesza, to jest to typowy miejski mikrus. W środku znajduje się tylko logbook, więc weź coś do pisania. Wiem, że miejsce nie jest bardzo wyszukane, ale wierzcie mi, że starałem się zostawić kesza w 3 innych miejscach i za każdym razem nie wiadomo skąd pojawiał się tłum ludzi i kręcili się koło miejsca ukrycia. Udało mi się pozostawić skrzynkę tutaj niedaleko dworca dosłownie 5 min przed odjazdem :)

 

Ps. Nie zawsze jestem w stanie dojechać w krótkim czasie do koszy z serii "Łodzianin w ...", więc jeśli skrzynka zaginie, to zgadzam się na ich reaktywowanie, a nawet będę za to bardzo wdzięczny :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
14.02.2019 (14.02.2019)
Cache nameŁodzianin w Sosnowcu :)
HintNa wysokości oczu "2 miejsca"
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device